Nešťastník - externista.....

Autor: Jozef Čižmár | 24.3.2011 o 22:01 | Karma článku: 4,43 | Prečítané:  960x

Tak to tu máme, treba platiť za svoje vzdelanie, povedal súd a teraz naši zástupcovia. Ako je to vlastne s externým štúdiom? Po mnohých experimentoch s formou platenia, či neplatenia za štúdium prišla ďalšia, možno trochu šalamúnska, ale ok.

Vrátil by som sa trošku do minulosti, keď sa externisti dostali na svetlo Božie. Po nežnej revolúcii sme zrazu zistili, že máme málo vysokoškolsky vzdelaných ľudí, neviem síce, kto to zistil /ak neberiem štatistickú hodnotu k západným krajinám/  a tak to začalo.... Úradníci, úradníčky, manažmenty podnikov, až po zdravotné sestry všade tam sa pocítil nedostatok študovaných hláv. Niektoré väčšie podniky si „ vybavili" vyštudovanie svojich doma - vo firme potom svoju pobočku zatvorili. Iní zase majú svoje dvorné fakulty so sociálnou prácou a tak si niektorí ešte veselo dopĺňajú tituly.

Iste ste si všimli ten rozdiel, keď Vám injekciu pichne titulovaná sestra...:-))) Kto to vymyslel neviem..

Ale čo naozaj dychtiaci externista po vzdelaní, ako môže vyzerať.. Možno nejaký štyridsiatnik s dvoma deťmi v školskom veku a túžbou sa vzdelávať a vedieť niečo viac zo svojho oboru.  A tak sa vyberie na svoju „vysnívanú" školu s jeho životným predmetom a začne sa čudovať, študuje odbor s desiatkou spolužiakov, ktorí naháňajú diplom. Učitelia rezignujú na výučbu a o časovej dotácií škoda hovoriť. A náš študent - externista  našiel realitu. Začína mať pocit zbytočnosti jeho snaženia a vynaložených prostriedkov a aby aspoň niečo z toho mal, pridá sa ku skupine a počká si na diplom. Ako mu pomôcť - spoplatnenie to asi nebude.... Možno mu pomôže ak by mu niekto vybral štúdia chtivých spolužiakov, ak by mu dali kvalitné podklady na štúdium a excelentný výklad, možno aj s predĺžením štúdia. Určite, že nášmu podobných študentov bude menej, ale zato kvalitnejších absolventov na ktorých by sa potom určite peniaze našli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?